8 najlepszych blogów o Javie w Polsce

Postanowiłem stworzyć listę wartościowych blogów, z których, możesz czerpać wiedzę na temat podstaw Javy (sam z niektórych blogów korzystałem i korzystam!).

Bardzo ważne jest to, jakie osoby prowadzą danego bloga.

Poniższe blogi prowadzą ambitni ludzie, których podziwiam i obserwuję, dlatego stworzyłem to małe zestawienie 😊

Kolejność blogów na liście jest losowa.

1. JavaStart


JavaStart cieszy się dobrymi opiniami wśród początkujących i sam korzystałem z materiałów z ich bloga na starcie kariery. Twórcami tego bloga są Sławek Ludwiczak oraz Marcin Kunert.


2. Bykowski


Na blogu Bykowski.pl autor porusza bardzo mocno kwestie związane ze Springiem. Zdarza mi się trafić na jego materiały podczas pracy nad projektami, dlatego polecam jego twórczość! Twórcą tego bloga jest Przemek Bykowski.


3. Sztuka Kodu


O sztuce kodu słyszałem dobre opinie. Dariusz Mydlarz na swoim blogu porusza kwestie związane z Javą oraz pomaga juniorom w znalezieniu pierwszej pracy, dlatego jak najbardziej polecam!


4. NullPointerException

Kolejny bardzo dobry blog. Zarówno materiały pisane jak i kanał na YouTube Mateusza Dąbrowskiego cieszą się wielką popularnością. Zasłużenie! Jego materiały również przydały mi się nie raz.


5. Bartłomiej Chmielewski


Bartłomiej Chmielewski na swoim blogu, między innymi, pokazuje najnowsze trendy. Jeśli będziesz śledzić jego blog, to z pewnością będziesz na czasie z nowinkami Javowymi. Zdecydowanie polecam!


6. Java Dev Matt

Mateusz Kupilas jest, można powiedzieć, jednym z najbardziej rozpoznawalnych Javowców wśród początkujących. Pamiętam kiedy zaczynałem swoją karierę w programowaniu, to sam korzystałem z jego materiałów. Zdecydowanie polecam jego twórczość.


7. BDabek.pl

Bardzo praktycznego bloga prowadzi Bartosz Dąbek, od którego możesz nauczyć się, między innymi, tego jak tworzyć swoje poboczne projekty. Pokazuje on w praktyce jak to może wyglądać i inspiruję innych do pracy! Oprócz tego tworzy ciekawe materiały dla początkujących i polecam jego wpis o Redis!

8. Javappa.com

Jarosław Klimas właściciel wraz z ekipą robi bardzo dużo dobrego dla początkujących programistów Javy. Sprawdźcie ich mapę rozwoju (WOW)! Super sprawa, jak najbardziej polecam poznać tę stronę!

Podsumowanie

Tak wygląda moja lista najlepszych blogów o Javie w Polsce 🙂

Czy jakiś blog, Twoim zdaniem, powinien znaleźć się na tej liście? Daj znać w komentarzu!

2 myśli w temacie “8 najlepszych blogów o Javie w Polsce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *