Pewnego dnia z dwoma kolegami, którzy dostali się ze mną na staż letni, w jednej z większych firm w Polsce poszliśmy na przerwę obiadową.

Siedzieliśmy w restauracji i rozmawialiśmy o tym, że zostaliśmy wybrani na stażystów Javy, a przecież startowało na to stanowisko aż 5 tys. osób!

Zachwycaliśmy się, myśleliśmy o tym co będzie dalej.

Cieszyliśmy się, że nasza kariera i wszystkie starania nie idą na marne.

Czuliśmy dumę i radość.

Jednak…

Jedna myśl mnie smuciła i do dzisiaj mam ją w swojej głowie…

Co z tymi wszystkimi osobami, którym się nie udało załapać?

Możliwe, że niektórzy się poddali.
Niektórzy może do teraz szukają pierwszej pracy w IT.
A niektórym pewnie się jakoś to udało.

Siedząc w tej restauracji wraz z tą myślą, postanowiłem sobie i losowi, że pewnego dnia się odwdzięczę i pomogę osobom, które mają problem z wejściem na rynek IT.

Jako że jestem Javowcem od prawie 3 lat i aktualnie dołączyłem do trzeciej firmy IT w moim życiu, wiem już z grubsza co trzeba umieć, a czego nie warto się uczyć by wejść na stanowisko Junior’a Javy.

Wiem z kim chciałbym pracować i jak powinien wyglądać taki Junior, dlatego dzielę się moją wiedzą tak mocno jak tylko potrafię.

Od grudnia 2020 do teraz siedząc prawie dzień w dzień, poza moją etatową pracą tworzę treści dla osób, które chcą zdobyć pierwszą pracę.

Wiele osób z tej społeczności już zdobyło swoją pierwszą pracę w IT i gdy słyszę takie wieści, to czuję się spełniony, że mogłem dołożyć swoje kilka cegiełek do tego sukcesu 👏

Bardzo się cieszę, że dołączyłeś do tej społeczności (czytając tego bloga) i obiecuję, że się nie zawiedziesz i będziesz za jakiś czas szczęśliwy_a z tego, że i Tobie się udało!

Pierwszym naszym wspólnym spotkaniem może być powtórka webinaru o tym jak zoptymalizować dążenie do zdobycia pierwszej pracy w Javie.

Opowiedziałem to na podstawie swojego doświadczenia, które nabieram z innymi osobami, które starają się o pierwszą pracę w IT!

Zobacz powtórkę!

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 JavaReady.pl Bartek Kalka | Opinie | Oferta Szkoleń | Kontakt