Wiem, że jesteś mentorem dla programistów. Myślę nad przebranżowieniem, a że wiem że nie bierzesz podstawowych osób. Mógłbyś mi szczerze powiedzieć jak teraz wygląda z pracą na rynku jak ciężkie jest wejście na juniora, jak się przygotować?

MOJA ODPOWIEDŹ:

Sytuacja na rynku jest bardzo ciężka, bo ludzie którzy są naprawdę dobrzy mają aktualnie problem z tym, żeby dostać zaproszenie na rozmowę i się wykazać, natomiast przy odpowiedniej wytrwałości i prawie 200 wysłanych CV jest szansa na taką pracę i te zarobki.

I teraz pytanie jak dojść do tego etapu co napisałem wyżej.

Podkreślę, że w sumie nie ma znaczenia jaki to język czy to JavaScript, Java itd. na wszystko moim zdaniem jest ten sam poziom, no może backend jest trochę cięższy bo się go nie widzi na oczy, ale to tylko tyle, nauki jest tyle samo.

Na pewno mentor to jest coś jak najszybciej bym polecił ogarnąć żeby nie tracić czasu na bzdety, ale na start wystarczą darmowe kursy, z Javy np. JavaStart.pl jest bardzo dobre i nie kosztuje fortuny.

Po tym jakbyś zdecydował się to przerobić dowiesz się, czy chcesz iść dalej w sumie.

Na tym etapie mentor nie ma aż takiego znaczenia, ale może pomóc szybciej wydostać się z dziury (ale z mojego doświadczenia wygląda to tak, że każdy powinien być w stanie przejść ten kursik od JavaStart) – te JavaStart to nie moje, ale sporo osób którym pomogłem później, zaczynało od tego i poleca.

Podsumowując

1. na rynku jest ciężko, ale moim podopiecznym się udaje przy odpowiednim podejściu, projekcie i sprycie

2. mentor to must have w dzisiejszych czasach, ale dopiero od odpowiedniego momentu

3. początek drogi powinien należeć do Ciebie (nauka składni języka i podstaw – pisanie prostych konsolowych projektów, setup IntelliJ IDEA i Javy, pisanie metod, klas, zmiennych, podstawowych kolekcji)

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments